35 Hiltulanlahti - Savilahti - Kuopio - Toivala - Siilinjärvi - Harjamäki
35 LA Hiltulanlahti - Savilahti - Kuopio - Toivala - Siilinjärvi - Harjamäki
35 Hiltulanlahti - Savilahti - Kuopio - Toivala - Siilinjärvi - Harjamäki
Reitti: (Postikeskus-Vitostie-Hiltulanlahdenkatu-Matkuksentie-IKEA/Matkus piha-Liukontie-Vitostie-Hulkontie-Pitkälahdentie-Petosentie-Tv5-Savilahdentie)-Microkatu-Savilahdentie-(KYS-)Niiralankatu-Tulliportinkatu-Haapaniemenkatu-Maljalahdenkatu-Puijonkatu-Puijonlaaksontie-
Vt5-Vuorelantie-Yhdysväylä-Viilarintie-Vallantie-Toivalantie-Konttimiehentie-Viitonen-Kasurilantie-Nilsiäntie-Viitonen-Harjamäentie
Aikataulut voimassa 10.8.2023 - 2.6.2024
Ma - Pe | ||||||
Postikeskus | - | - | 6.15 | - | 7.25 | 8.25 |
Hiltulanlahti | - | - | 6.18 | - | 7.28 | 8.28 |
Matkus | - | - | 6.23 | - | 7.33 | 8.33 |
Petonen | - | - | 6.28 | - | 7.38 | 8.38 |
Savilahdentie | 5.00 | - | 6.38 | - | 7.48 | 8.48 |
Microkatu | I | 6.03 | | | - | | | | |
KYS | | | | | | | - | | | | |
Kuopio keskusta | 5.10R** | 6.15 | 7.15* | 8.13K | 8.15* | 9.15* |
Vuorelantie | X | 6.30 | 7.30 | 8.26 | 8.30 | 9.30 |
Toivala | X | 6.35 | 7.35 | 8.30 | 8.35 | 9.35 |
Siilinjärvi | 5.50 | 6.50 | 7.50 | - | 8.50 | 9.50 |
Harjamäki | X | 7.00 | 8.00 | - | 9.00 | 10.00 |
Postikeskus | - | - | - | 13.35 | 14.35 | |
Hiltulanlahti | - | - | - | 13.38 | 14.38 | |
Matkus | - | - | - | 13.47 | 14.47 | |
Petonen | - | - | - | 13.53 | 14.53 | |
Savilahdentie | - | - | - | 14.03 | 15.03 | |
Microkatu | 10.03 | 11.03 | 12.03 | 13.03 | | | | |
KYS | | | | | | | | | | | |
Kuopio keskusta | 10.15 | 11.15 | 12.15 | 13.15 | 14.15 | 15.15 |
Vuorelantie | 10.30 | 11.30 | 12.30 | 13.30 | 14.30 | 15.30 |
Toivala | 10.35 | 11.35 | 12.35 | 13.35 | 14.35 | 15.35 |
Siilinjärvi | 10.50 | 11.50 | 12.50 | 13.50 | 14.50 | 15.50 |
Harjamäki | 11.00 | 12.00 | 13.00 | 14.00 | 15.00 | 16.00 |
Postikeskus | 15.35 | 16.35 | 17.35 | 18.35 | 19.35 | 20.35 | 21.35 | 22.35P | 23.35P |
Hiltulanlahti | 15.38 | 16.38 | 17.38 | 18.38 | 19.38 | 20.38 | 21.38 | 22.38P | 23.38P |
Matkus | 15.47 | 16.47 | 17.47 | 18.47 | 19.47 | 20.47 | 21.47 | 22.47P | 23.47P |
Petonen | 15.53 | 16.53 | 17.53 | 18.53 | 19.53 | 20.53 | 21.53 | 22.53P | 23.53P |
Savilahdentie | 16.03 | 17.03 | 18.03 | 19.03 | 20.03 | 21.03 | 22.03 | 23.03P | 00.03P |
Microkatu | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
KYS | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
Kuopio keskusta | 16.15 | 17.15 | 18.15 | 19.15 | 20.15 | 21.15 | 22.15 | 23.15P | 00.15P |
Vuorelantie | 16.30 | 17.30 | 18.30 | 19.30 | 20.30 | 21.30 | - | - | - |
Toivala | 16.35 | 17.35 | 18.35 | 19.35 | 20.35 | 21.35 | - | - | - |
Siilinjärvi | 16.50 | 17.50 | 18.50 | 19.50 | 20.50 | 21.50 | - | - | - |
Harjamäki | 17.00 | 18.00 | 19.00 | 20.00 | 21.00 | 22.00 | - | - | - |
K = Koulupäivisin. Ajetaan linjatunnuksella 35X
*= vuorot saapuvat keskustaan ennen tasaa ja odottavat keskustassa lähtöaikaa xx:15
** = lentokentän kautta linjana 40
(R) = Reitti Vuorela - Toivala alueella Vt5 - Vuorelantie (5.20) - Yhdysväylä -
Vallantie - Toivalantie (5.25) - Joensuuntie ...
P= ajetaan vain perjantaisin
35 LA Hiltulanlahti - Savilahti - Kuopio - Toivala - Siilinjärvi - Harjamäki
Reitti: Postikeskus-Vitostie-Hiltulanlahdenkatu-Matkuksentie-IKEA/Matkus piha-Liukontie-Vitostie-Hulkontie-Pitkälahdentie-Petosentie-Vt5(-Microkatu)-Savilahdentie-Niiralankatu-Tulliportinkatu-Haapaniemenkatu-Maljalahdenkatu-Puijonkatu-Puijonlaaksontie-Vt5-Vuorelantie-Yhdysväylä-Viilarintie-Vallantie-Toivalantie-Konttimiehentie-Viitonen-Kasurilantie-Nilsiäntie-Viitonen-Harjamäentie
Aikataulut voimassa 10.8.2023 - 2.6.2024
La | ||||||
Microkatu | 6.03 | 7.03 | 8.03 | 9.03 | 10.03 | 11.03 |
Kuopio keskusta | 6.15 | 7.15 | 8.15 | 9.15 | 10.15 | 11.15 |
Vuorelantie | 6.30 | 7.30 | 8.30 | 9.30 | 10.30 | 11.30 |
Toivala | 6.35 | 7.35 | 8.35 | 9.35 | 10.35 | 11.35 |
Siilinjärvi | 6.50 | 7.50 | 8.50 | 9.50 | 10.50 | 11.50 |
Harjamäki | 7.00 | 8.00 | 9.00 | 10.00 | 11.00 | 12.00 |
Postikeskus | 11.35 | 12.35 | 13.35 | 14.35 | 15.35 | 16.35 |
Hiltulanlahti | 11.38 | 12.38 | 13.38 | 14.38 | 15.38 | 16.38 |
Matkus | 11.47 | 12.47 | 13.47 | 14.47 | 15.47 | 16.47 |
Petonen | 11.53 | 12.53 | 13.53 | 14.53 | 15.53 | 16.53 |
Savilahdentie | 12.03 | 13.03 | 14.03 | 15.03 | 16.03 | 17.03 |
Microkatu | | | | | | | | | | | | |
Kuopio keskusta | 12.15 | 13.15 | 14.15 | 15.15 | 16.15 | 17.15 |
Vuorelantie | 12.30 | 13.30 | 14.30 | 15.30 | 16.30 | 17.30 |
Toivala | 12.35 | 13.35 | 14.35 | 15.35 | 16.35 | 17.35 |
Siilinjärvi | 12.50 | 13.50 | 14.50 | 15.50 | 16.50 | 17.50 |
Harjamäki | 13.00 | 14.00 | 15.00 | 16.00 | 17.00 | 18.00 |
Postikeskus | 17.35 | 18.35 | 19.35 | 20.35 | 21.35 | 22.35 | 23.35 |
Hiltulanlahti | 17.38 | 18.38 | 19.38 | 20.38 | 21.38 | 22.38 | 23.38 |
Matkus | 17.47 | 18.47 | 19.47 | 20.47 | 21.47 | 22.47 | 23.47 |
Petonen | 17.53 | 18.53 | 19.53 | 20.53 | 21.53 | 22.53 | 23.53 |
Savilahdentie | 18.03 | 19.03 | 20.03 | 21.03 | 22.03 | 23.03 | 0.03 |
Microkatu | | | | | | | | | | | | | | |
Kuopio keskusta | 18.15 | 19.15 | 20.15 | 21.15 | 22.15 | 23.15 | 0.15 |
Vuorelantie | 18.30 | 19.30 | 20.30 | 21.30 | - | - | - |
Toivala | 18.35 | 19.35 | 20.35 | 21.35 | - | - | - |
Siilinjärvi | 18.50 | 19.50 | 20.50 | 21.50 | - | - | - |
Harjamäki | 19.00 | 20.00 | 21.00 | 22.00 | - | - | - |
Huom!
Matkuksesta tulevat / menevät vuorot eivät käy Microkadulla.
Lähtöpysäkki Kuopion keskustassa Maljalahdenkadulla Keskusta 9 pysäkki.